3. finálové stretnutie volejbalovej extraligy mužov pre VKP Bratislava

25.04.2009 Celý región

Bratislava 25. apríla (TASR) - Volejbalisti VKP Bratislava zvíťazili v sobotu v treťom zápase finále play off extraligy nad Chemesom Humenné 3:1.
V sérii hranej na štyri víťazstvá sa tak s obhajcom titulu ujali vedenia 2:1 a v nedeľu o 17.00 h ho budú mať možnosť zvýšiť v 4. zápase opäť na palubovke VKP, ktorý bojuje o svoj jubilejný desiaty titul.

finále play off - 3. stretnutie:
VKP Bratislava - Chemes Humenné 3:1 (22, -20, 18, 18)
94 minút
rozhodovali Hodoň, Bajči
700 divákov

na zápasy: 2:1

VKP: Ventruba, Pělucha, Kriško, Jankovič, Kubš, Kardoš (libero Kišš, Hollý, Vojkovič, Nosek, Slezák)
Chemes: Matta, Hriňák, Kašper, Ondrušek, Pollák, Jakubov, libero Vajda (Kríž, Javorčík, Hudák, Sabol)

Od začiatku to bol boj o každý bod. Do stavu 4:4 mali mierne navrch hostia, ale potom domácim začala fungovať obrana na sieti a postupne ušli hosťom na 11:7. Lenže stačilo zopár chýb a Chemes sa znova dotiahol (11:11). Od toho momentu to bol znova boj o každú loptu a v závere rozhodol "trhák" VKP na 21:18 a tento trojbodový rozdiel zostal až do konca, v ktorom VKP premenil druhý setbal. V druhom sete VKP nezachytil jeho úvod a rýchlo prehrával 1:5 a 2:7, keď hostia zlepšili obranu na sieti a domáci začali kaziť podania. Rovnako rýchlo sa im ale podarilo vyrovnať (7:7) a potom to bola "ťahanica" o každý bod s tesným vedením raz na jednej raz na druhej strane. V závere setu sa zopakovala situácia z konca prvého. Humenné z 18:18 odskočilo na 18:22 a set doviedlo do vyrovnania na 1:1. Úvod tretieho setu bol vyrovnaný do stavu 6:6, potom získali navrch domáci, ktorí sa presadzovali v útoku hlavne zásluhou Jankoviča a postupne hosťom ušli na rozdiel siedmich bodov (20:13). Za stavu 24:18 vďaka dobrému Kriškovmu podaniu premenili Bratislavčania prvý setbal do vedenia 2:1. Následne zvládli aj štvrtý a po víťazstve 3:1 sa dostali do vedenia 2:1 na zápasy.

o 5. miesto:

Volejbalisti TJ Slávia Svidník skončili v extralige mužov na 5. mieste po výhre nad svojím súperom o umiestenie zvolenským MVK VAV Zvolen 3:0. Hralo sa na dva zápasy.

TJ Slávia Svidník - MVK VAV Lokomotíva Zvolen 3:0 (23, 22, 21)
Rozhodovali: Drobňák a Servický